Inflacja nadal rośnie i jest najwyższa od 1998 roku

fungicydy pestycydy

Inflacja w kwietniu według szybkiego szacunku GUS-u jest najwyższa od 1998 roku. Niestety, pobiliśmy kolejną barierę, a prognozy nie są optymistyczne.

W piątek GUS podał, że roczna inflacja w kwietniu wyniosła aż 12,3%. W marcu było to 11%. Kwiecień to kolejny miesiąc, kiedy szybki szacunek GUS jest wyższy od prognoz analityków. Kwietniowy wynik jest ponadto najwyższy od 1998 roku.

Zatem pomimo działań rządu, takich jak Tarcza Antyinflacyjna skala tytułowego zjawiska nie zmniejsza się. Niestety wraz z 1 sierpnia skok cenowy może okazać się dla nas szokiem. Wówczas VAT na żywność i paliwa wzrośnie. Zwłaszcza ceny paliw jeszcze bardziej napędzą inflację w kolejnych miesiącach. Nie zapominajmy także o środkach ochrony roślin i nawozach…

Jak prognozują ekonomiści Banku Gospodarstwa Krajowego, szczyt inflacji w Polsce przypadnie na miesiące letnie, a tempo wzrostu cen może wówczas sięgnąć 13-14% w skali roku. Odpowiedzią na wczorajsze informacje ma być kolejna podwyżka stóp procentowych, a to oznacza wyższe raty kredytów.

 

źródło: businessinsider.pl

12 KOMENTARZE

 1. A ty co sobą reprezentujesz, jeśli uważasz że więcej wiesz niż profesor ? Niemcy też mają inflację jakiej nie mieli 40 lat. Też gamonie ?

 2. Reprezentuje zdrowy chłopski rozsądek.
  Ta inflacja jest wina socjalu,za który kupiono elektorat.
  Inflacja za covid i wojnę dopiero nadchodzi.
  Zawsze się madrzysz,że żyjesz tu i tobie jest dobrze więc co ciebie teraz interesują niemcy???
  Zajmij sie pisiorami idiotami

 3. A kto ci tak każe myśleć ? Tvn. Michnik. I rudy. Ja mam swój rozum i wiem że za granicą nie ma PISu, i są bogaci i też za brak gazu I ropy jeszcze nas wyprzedzą w inflacji. Ty nie chcesz obiektywnie myśleć, i szukasz kija, żeby rudy rządził. Kaczor był cwańszy, od niego. Już wcześniej pomyślał że kiedyś ta ropą i gaz się skończy, jak Putin, chce odzyskać imperium republik. Rudy by podpisał kolejne kontrakty, a po Ukrainie by była Polska, I wojna z NATO. W której Niemcy by wypieli d..e. Bo nie mają dywersyfikacja dostaw surowców.

 4. Ty jesteś ekonom jak z koziej dupy rakietnica. Zaślepiony kaczyńskim i propaganda TVP. Za komuny pewnie na pochodzie w pierwszym rzędzie flagę czerwoną niosłeś. I nauki marksizmu i leninizmu w Moskwie brałeś. Dlatego o niczym pojęcia nie masz.

 5. Ty bardziej nie masz o niczym pojęcia. Twoja ortografia o tym świadczy.
  ” Kaczyńskim ” pisze się z wielkiej litery. Nawet małe dzieci to wiedzą. A ty masz poziom z 4 klasy podstawówki. A za politykę się bierzesz. 😃

 6. Ktoś wreszcie wspaniale podsumował twoją wiedzę ekonomiczną pisiorze a w zasadzie jej brak bo gdy ja to piszę to nikt mi nie wierzy że jesteś półgłówkiem hehe.

 7. Zobacz jakie Twoja lewica ma poparcie. I kogo ludzie traktują jako głupków. Na szczęście PIS ma wielokrotnie więcej zwolenników, bo nikt nie chce być w partii co bardziej troszczy się o pedałów jak o normalnych ludzi.

  • Tam w piss macie jakąś schizofrenie ostra…tu krytykujecie pedałów a od pedałów z Brukseli chcecie pieniądze…imam nadzieję,że ich nie dostaniecie…
   Ranking wolności prasy…spadek z 18 na 66 miejsce…łamanie konstytucji,zawłaszczanie sądów,reasumpcje,głosowania do skutku
   .kpiny z demokracji

   • Tvn – wypisz wymaluj, tak każą mówić. To jak masz taką krzywdę to dlaczego tylko TY?. A większość jest zadowolonych z PIS? Bo kłamiesz. Po co ci te sądy? Sądy są od karania przestępców. Co setny ma z nimi do czynienia, a jak kombinujesz to nie tedy droga. Nikt nie łamie demokracją konstytucji tylko trzeba było nie kraść to byś miał ” swoich” sędziów.
    Jak Twoi zdrajcy będą kazali pedałom z UE dalej obcinać pieniądze to TVP pokaże. Już pokazała. Twoich Judaszy zawsze będzie mniej. To niech pedały za wami głosują. A ludzie będą wiedzieli kto zdrajca.

 8. Sądy są od karania przestępców. Zgadza się. Patrzysz tylko na przeciętnego człowieka ale o złodziejach z rządu już ani słowa. Ich sądy nie dotyczą? W sumie to tacy prymitywni jak ty nie mają własnego rozumu tylko dostali na abonament w tvp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here