Jabłka przemysłowe: Świąteczna przerwa w produkcji i 0,40 zł/kg bez kontraktacji

jabłka przemysłowe

W tygodniu poprzedzającym święta skup i przetwórstwo jabłek prowadzi coraz mniej zakładów. Obecnie praca skupia się na zakontraktowanym jesienią surowcu.

Ceny jabłek przemysłowych bez kontraktacji niemal zrównały się z tymi z jesiennej kontraktacji. Na punktach skupu można otrzymać dziś najczęściej od 0,38 do 0,40 zł/kg przy większych ilościach. Niemniej spotkamy się także ze ofertami zakupu po 0,35 zł/kg.

Jeśli chodzi o zakłady przetwórcze to większość z nich obecnie nie przetwarza surowca. Trwa przerwa świąteczna w produkcji. Ta zostanie wznowiona na początku stycznia, tradycyjnie po święcie Trzech Króli. Wówczas będą realizowane zakontraktowane dostawy po 0,45 zł/kg, ale odbywał się będzie także tradycyjny handel.

Są jednak zakłady, które będą pracowały między świętami Bożego Narodzenia, a nowym rokiem. Jak potwierdzają nam przedsiębiorcy zajmujący się handlem, wybrane zakłady awizują surowiec we wspomnianym okresie. Niemniej ich funkcjonowanie będzie wynikało przede wszystkim z przetwarzania zakontraktowanych na grudzień jabłek przemysłowych. Przypomnijmy, że zakłady umawiały dostawy na grudzień po cenie 0,45 zł/kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here