Jak będzie kształtować się cena przemysłu w nowym roku?

jabłka przemysłowe

Po długiej przewie świątecznej wiele zakładów rozpocznie w tym lub w przyszłym tygodniu zakupy i przetwarzanie jabłek przemysłowych. Część firm wznowi produkcję w czwartek, a część w poniedziałek. Niestety, najprawdopodobniej przyszły tydzień rozpoczniemy od spadków cen jabłek przemysłowych.

Jak informowaliśmy w artkule Przerwa świąteczna w tłoczeniu jabłek przemysłowych ostatnie dni 2020 roku minęły pod znakiem znacznych spadków. Największa przetwórnia w zagłębiu grójeckim obniżyła cenę zbytu z 0,55 do 0,45 zł za kilogram. W związku z tym ostatnie partie przemysłu były kupowane przez pośredników po cenie 0,40 zł za kilogram.

Dziś wspomniana największa przetwórnia poinformowała dostawców o kolejnych obniżkach cen skupu w przyszłym tygodniu. Od 11 stycznia 2021 roku ceny jabłek przemysłowych z przeznaczeniem na koncentrat będą wynosiły 0,40 zł za kilogram, natomiast cena surowca do produkcji soku NFC wyniesie 0,45 zł za kilogram.

W związku z powyższym najprawdopodobniej ceny na skupach również spadną. Możemy się spodziewać 0,35 zł za kilogram za tak zwany mokry przemysł. W przypadku suchego przemysłu możemy się spodziewać stawek około 0,40 zł za kilogram. Pracownicy działów zakupu dużych przetwórni są przekonani o nadchodzącym wzroście podaży jabłek przemysłowych związanym z otwieraniem przez sadowników komór chłodniczych z kontrolowaną atmosferą.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here