Jakość i ilość węgierskich jabłek spadnie w tym roku

Odmiana Idared

Z powodu pogody oczekuje się, że jakość i ilość jabłek spadnie w tym roku nie tylko na Węgrzech, ale w całej Europie. U Madziarów wystąpić może spadek produkcji nawet o 50 procent.

O tym poinformował Ferenc Apáti, wiceprezes FruitVeb, węgierskiej organizacji międzybranżowej ds. Owoców i warzyw oraz rady ds. Produktów, w gazecie Magyar Nemzet. Wysilenie plantacji w ubiegłym roku jest również przyczyną słabych plonów tego sezonu.

Po zebraniu w ubiegłym roku 900 000 ton, czyli o wiele więcej niż 600 000 ton, które są szacowane jako średnia z dziesięciu lat, w tym roku spodziewanych jest około 450 000 ton jabłek w skali kraju.

Tegorocznym hitem może być tani w ubiegłym roku tani Idared. Pytanie brzmi, jak długo utrzymają się jego zapasy. Na Węgrzech jabłka powoli drożeją, a zakłady przetwórcze rozpoczną produkcję w przyszłym tygodniu.

Karol Pajewski
Źródło: infostart.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię