Jonagoldy w Holandii znacznie droższe od Elstara

Sortowany Jonagold

Według Joba van Itersona w Holandii nastrój w branży owoców ziarnkowych jest obecnie dobry. Sprzedaż gruszek na przebiega bardzo dobrze. Po przełomie roku ceny wzrosły o 10/15 centów. To pokazuje, że wszystko wraca do normy.

Zakłada, że ​​ceny pozostaną stabilne w nadchodzącym okresie oraz, że nie przewiduję też żadnych spadków cen w krótkim okresie. Dużą zaletą tego roku jest to, że jakość owoców jest po prostu dobra, co bardzo różni się od tego, czego doświadczyli holenderscy sadownicy w zeszłym roku. Z tego powodu, odbiorcy mają większe zaufanie.

Sprzedaż jabłek również idzie bardzo dobrze. Eksporter przyznaje, że o ile gruszkę Konferencję może sprzedać gdziekolwiek w Europie, sprzedaż Elstara ogranicza się do Holandii i północnych Niemiec. Tegoroczne plony Elstara były w Holandii dobre. To z czym handlowcy mają do czynienia pierwszy raz, jest znacznie większy popyt na Jonagoldy. Również sprzedaż jabłek z tej grupy jest w tym sezonie znacznie łatwiejsza. W związku z tym osiągają one ceny wyższe od Elstara, (tak lubianego przez Niemców i Holendrów) co jest niezwykłą rzadkością. 

Karol Pajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here