Koniec szczytu przetwórstwa, czas na eksport

jabłka przemysłowe

W temacie skupu i przetwórstwa jabłek przemysłowych, listopad prezentował się wyjątkowo stabilnie. Obecnie dostawy są śladowe. Nieco poprawia się globalna sytuacja w handlu zagęszczonym sokiem jabłkowym.

Zarówno dostawy jak również przetwórstwo jabłek przemysłowych to obecnie w porównaniu ze szczytem sezonu ilości symboliczne. Mniej więcej na połowę listopada przypada koniec szczytu produkcji koncentratu jabłkowego. Pamiętajmy, że w trzy miesiące branża wytwarza około 75% rocznej produkcji.

Obecnie ceny na punktach skupu wahają się od 0,45 do 0,50 zł za kilogram. W przypadku gdy sprzedamy całą ciężarówkę surowca w gospodarstwie, otrzymamy 0,53 – 0,56 zł za kilogram.

Jak informowaliśmy w ostatnim artykule, niektóre zakłady nadal różnicują cenę surowca ze względu na jakość. W związku z tym pośrednicy za większe ilości suchego przemysłu mogą zaoferować kilka groszy więcej. Co więcej zainteresowanie surowcem nie słabnie. Zakłady podnoszą cenę o grosz lub dwa, gdy otrzymują ofertę większych partii surowca dobrej jakości.

W ostatnim czasie mogliśmy usłyszeć szereg plotek. Jedne mówiły o gwałtownych wzrostach, inne o gwałtownych spadkach cen. Podsumowując ceny są stabilne, a przetwórcy nadal chętnie kupują surowiec do wytwarzania soków i koncentratów.

Co ciekawe statystycznie to właśnie listopad odznaczał się najbardziej stabilną ceną jabłek przemysłowych od początku obecnego sezonu. Jeśli chodzi o globalny handel koncentratem jabłkowym, to ceny nieznacznie wzrosły, a handel przebiega płynnie. Poniżej wykres ceny jabłek przemysłowych od początku skupu i przetwórstwa do końca listopada.

ceny jabłek przemysłowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here