Koronawirus winny problemów logistycznych w eksporcie hiszpańskich truskawek

Truskawki - Rynek Hurtowe Bronisze - 02.03.2020

Koronawirus i związane z nim kwarantanny czy praca zdalna spędza sen z powiek hiszpańskim producentom owoców i eksporterom.

Jak się okazuje hiszpańskie firmy żeglugowe nie są w stanie zagwarantować terminu dotarcia do portu, a nawet tego, kiedy do niego zacumują.

Jak mówi jeden z przedstawicieli stowarzyszenia, zaniepokojenie hiszpańskich producentów zrzeszonych w Anecoop z powodu wybuchu koronawirusa jest poważne. Pracownicy logistyki szukają możliwości, jak dostarczyć hiszpańskie truskawki do miejsca przeznaczenia np. w północnych Włoszech, które są dla nich ważnym obszarem sprzedaży. W przypadku owoców miękkich niewiadoma terminu dostawy, opóźnienia w portach czy magazynach może się okazać katastrofalna dla ładunku – to martwi producentów i eksporterów.

Sprzedaż w Chinach i pozostałej części Azji znacznie spadła. Jednocześnie istnieją rejony, w których sprzedaż wzrosła i nastąpiło ożywienie rynku. Przedstawiciele firm eksportowych i różnego rodzaju stowarzyszeń producentów uspokajają, że są przygotowani do pracy zdalnej i że dostarczą owoce na docelowe rynki. Czy to się uda?

Karol Pajewski

Źródło: laverdad.es

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here