Ligol – najbardziej poszukiwany na Broniszach

Ceny jabłek na Broniszach - 2019/20

O ile niedziela 9.02.2020 była dla sprzedających na Broniszach słaba bądź przeciętna, to poniedziałek 10.02.2020 przyniósł już znacznie lepszy popyt.

Loteryjność, czyli niestety jedna z domen handlu na rynkach hurtowych dała się kolejny raz sadownikom we znaki. Zwiększony popyt dotyczył wszystkich odmian jabłek. Ale zdecydowanie najbardziej poszukiwany, po raz kolejny był Ligol.

Ceny Ligola wzrosły w związku z jego niedoborem i chwilowym, większym zainteresowaniem ze strony kupujących. Sadownicy potrafili wykorzystać ten moment i błyskawicznie podnieśli ceny. Dziś cena transakcyjna za gruby sort Ligola to 35 zł za skrzynkę (2,33 zł/kg). Ci którzy przyjeżdżali z towarem, jeśli mieli na samochodzie Ligola, od razu go sprzedawali.

Czy stawki za Ligola dojdą do poziomu Lobo i Cortlanda? Rynek zweryfikuje. Pewnym jest, że jabłek tej odmiany z chłodni ubywa, a od wiosny było wiadomo, że plony będą znacznie niższe. Widać to od jesieni w cenie, jaką oferują grupy producenckie. Ta cały czas rośnie. W połączeniu z rozpoznawalnością Ligola na krajowym rynku, daje to właśnie takie momenty w handlu jak dziś. A takich dni będzie więcej. 

Czytaj także: Gotówka za jabłka po sortowaniu

Karol Pajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności