Między skrzynkami… pod znakiem czereśni

WR-SRH Bronisze
fot. K.Pajewski

Weekend, a także poniedziałkowy poranek przebiega nie tylko na Broniszach, ale na niemal wszystkich rynkach hurtowych w Polsce pod znakiem czereśni.

VII Letnie Pokazy CzereśniowePodwarszawski rynek jest nimi dosłownie zawalony, przez co cena znacząco spadła. Małe dostawy, ale w dużej ilości sprzedających tę złą sytuację przez całą niedzielę pogłębiały.

Czytaj także: Zaproszenie na VII Letnie Pokazy Czereśniowe – 21.07.2019

Truskawek również było dużo. Kupujący sukcesywnie tę ilość zmniejszali, natomiast uzupełniały ją na bieżąco świeże dostawy towaru. Niestety niektórzy nie wytrzymali konkurencji, lub zrezygnowali ze sprzedaży „zmęczonych” truskawek po niskich cenach i wrócili z towarem do domów. Owoce te zostały sprzedane na skupach na tłoczenie. W najgorszym momencie producenci sprzedawali gorszej jakości owoce po 6 -7 zł za łubiankę.

Jabłek na rynku w Broniszach niewiele. Smutne jest, że sprzedawane są bo śmiesznie niskich cenach jak na tę porę roku. Sadownicy zwracali uwagę na to czym się handluje na halach. Chodziło im o importowane jabłka, przez co krajowe wyglądają jako niepotrzebny dodatek. Kupcy biją się o Boskoopa, jeśli się pojawi. Można spotkać importowaną holenderską gruszkę w cenie 4 zł za kilogram, 60 zł skrzynka.

Karol Pajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here