Na horyzoncie kolejne dopłaty?

nawozy termin platnosci

Jak słusznie zauważyła w komentarzu jedna z naszych Czytelniczek ostatnio w mediach pojawia się wiele zapewnień dotyczących poprawy szeroko rozumianego życia na wsi. Przekazujemy kolejne już dziś zapewnienia ze strony Premiera. Jeżeli nie uda się opanować sytuacji na rynku nawozów, będą kolejne dopłaty do do ich zakupu.

Kiedy jedni sieją wiatr i próbują zbierać polityczną burzę, wzniecać niepokoje, my staramy się robić wszystko, aby w tych bardzo trudnych czasach zapewnić polskiej wsi normalne, godne warunki funkcjonowania – rozpoczął Premier swoją wypowiedź podczas spotkania z rolnikami w Dąbrowie-Moczydłach.

– Chcę powiedzieć, że jeżeli nie uda się opanować cen nawozów to wiosną czy późną zimą będziemy powtarzać taki program dopłat do nawozów, jak zrobiliśmy w tym roku. W tym roku on się sprawdził (…) My powtórzymy to wiosną przyszłego roku, kiedy popyt na nawozy będzie największy, a w między czasie będziemy starali się stabilizować sytuację na rynku produkcji nawozów – wyjaśniał Mateusz Morawiecki.

Jesteśmy ciekawi, jak podchodzicie do tego typu obietnic. Warto przytoczyć słowa kolejnego Czytelnika mówiące o tym, że dopłaty do horrendalnie drogich nawozów niewiele zmienią. Znacznie lepiej sprawdziły się chociażby obniżki podatków…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here