Na horyzoncie zimna i deszczowa aura

zmiana pogody

W nadchodzącym tygodniu czeka nas znacząca zmiana pogody. Ochłodzi się, będzie również deszczowo.

Sobota i niedziela to dni kiedy poczujemy lepszą pogodę. Już dziś nigdzie nie powinno padać. Wieczorem niebo stanie się bezchmurne. Słaby wiatr i cieplejsze powietrze sprawią, że będzie ciepło. Maksymalnie dziś zobaczymy od 19 stopni na północy, 22-23 stopni w centrum do 25 stopni na południu. Noc gwiaździsta, ale rześka.

W niedzielę od rana bezchmurnie w całym kraju i taka aura utrzyma się do wieczora na wschodzie. Na zachodzie około południa zacznie się chmurzyć i miejscami popada przelotny deszcz. Po południu w pasie od Opola po Poznań, Szczecin pojawią się nawet burze, ale będą słabe.

Jeszcze będzie bardzo ciepło. Od 21 stopni na wybrzeżu, Kaszubach i Suwalszczyźnie do 25 stopni na wschodzie, zachodzie i w centrum i nawet 27-28 stopni od Opola po Wrocław.

W nocy z niedzieli na poniedziałek wkroczy do nas front i w ciągu dnia miejscami na zachodzie, południu, wschodzie i w centrum przyniesie ulewy. Padać w tych regionach może też we wtorek. Tym razem opady całkiem ominą północ kraju. Lokalnie spadnie ponad 30 mm ciągłego deszczu.

Zrobi się zimno. Zamiast 28 stopni w poniedziałek miejscami tylko 12-14 stopni w ciągu dnia. Dodatkowo silniej powieje. Środowy poranek zapowiada się pogodny, a przez to zimny. Temperatura spadnie do 4-8 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here