Najlepsza oferta zakupu na sortowanie w grójeckim?

jabłka na sortowni

W trwającym tygodniu w wielu grupach producenckich wzrosły ceny jabłek na sortowanie. Chociaż w porównaniu do kosztów nadal są one niskie to pojawiają się pojedyncze, wyraźnie wyższe oferty zakupu.

O swojej ofercie zakupu poinformowała w sieci grupa Hit-Pol z Lewiczyna. Analizując dziesiątki ogłoszeń jabłek deserowych na sortowanie należy stwierdzić, że jest to obecnie najlepsza lub jedna z najlepszych ofert w zagłębiu grójeckim. Ceny Ligola i Alwy powyżej 70 mm są o 30 groszy wyższe od oferowanej przez konkurencyjne podmioty za jabłka powyżej 75 mm.

Oferta grupy prezentuje się następująco: Ligol +70 mm – 1,50 zł/kg, Gala Must +68 mm – 1,50 zł/kg, Alwa +68 mm – 1,50 zł/kg, Red Jonaprince +73 mm – 1,30 zł/kg, Szampion +73 mm – 1,30 zł/kg, Jonagored +73mm – 1,40 zł/kg. Ceny netto bez ograniczeń rozmiarowych.  Możliwość zakupu również za wagę w skrzyni. Ceny netto, .

Osoby odpowiedzialne za zakup informują nas, że potencjalne transakcje dotyczą dziś wyłącznie partii jabłek z kontrolowanej atmosfery. W przypadku Alwy i Red Jonaprinca wymagany jest duży odsetek w pełni wybarwionych owoców. W przypadku Gali Must minimum to „policzek” o powierzchni co najmniej 30% owocu.

Możliwe jest także dobicie targu za każdy kilogram jabłek w skrzyni. Niemniej w tym wypadku ceny ustalane są po oględzinach jabłek w gospodarstwie. Handlowcy są otwarci na propozycje, która jednak muszą być adekwatne do jakości jabłek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here