Niedojrzała Łutówka w punktach skupu

Niedojrzała Łutówka w punktach skupu
fot. K. Pajewski

Niektórzy są w środku, a niektórzy kończą zbiory wczesnych, deserowych wiśni. Inni z kolei zrywają już Łutówkę. Problemem nie jest cena, która powoli rośnie, lecz mentalność niektórych sadowników.

Od lat, zawsze pierwszym i głównym wymogiem przetwórni było nie zrywanie czerwonych niedojrzałych wiśni. Potocznie zwanych „żarówkami” Kilka takich owoców psuje wygląd całej klatki. Jeśli pozostajemy w sorcie na mrożenie, owoce takie są odrzucane na linii. Przez co, procentowo pośrednik ma większy odsetek potrącenia z dostawy w sort przemysłowy.

Niedziela 21.07.2019 – VII Letnie Pokazy Czereśniowe

Są sadownicy, którzy nic sobie z tego nie robią. Są święcie przekonani, że cena spadnie więc zrywają wszystko za koleją. Chodzi o to, żeby sprzedać jak najwięcej póki jest cena. Takim działaniem szkodzą przetwórni, pośrednikowi a przede wszystkim sobie.

Karol Pajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię