Nowa odmiana Gali z RPA: Cherry Red Bingo Gala

Bingo Gala
Źródło: topfruit.co.za

Południowoafrykańskie sady jabłkowe wydają się mieć skłonność do mutacji gali. Firma TopFruit, wprowadza teraz taką mutację, która ma uderzający potencjał handlowy: wiśniowo czerwone jabłko o nazwie Bingo Gala.

Siedem lat prób potwierdziło stabilność genetyczną jabłka, które pod innymi względami, takie jak smak, plon i okres zbiorów różni się znacznie od innych odmian Gali.

Twórca jabłka Bingo Gala, Jannie Wiegman, twierdzi, że 90% zbiorów jest gwarantowane zgodnie ze specyfikacją kolorystyczną a 80% do pełnego koloru to najbardziej znacząca zaleta w dzisiejszym światowym handlu.

Odmiana jest reklamowana jako potencjalny bestseller w Azji ze względu na jej kolor. „Pieniądze są w kolorze, to początek i koniec” – mówi.

Zdaniem handlowców przyszłość tej odmiany to rynki azjatyckie. Warunkiem jest uprawa na wielką skalę. Zwracają uwagę, na to, że jabłka z Chile czy nowej Zelandii były sprzedawane drożej właśnie ze względu na kolor. Nowy sport zdecydowanie zwiększa konkurencyjność południowoafrykańskich jabłek.

Karol Pajewski
Źródło: www.freshplaza.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię