Oferty za wagę w skrzyni

Jabłka w skrzyni
Fot. K.Pajewski

Jeśli chodzi o handel jednym z najbardziej dyskusyjnych tematów jest sprzedaż za wagę w skrzyni. Nie będę tu poruszał plusów i minusów tego typu transakcji dla obu stron. Ale są już pojedyncze przypadki w których grupy producenckie właśnie w taki sposób kupują jabłka. To niezmiernie cieszy.

W tym tygodniu za wagę w skrzyni można sprzedać, jak można się domyślać, to co najbardziej pożądane. Dziś sprzedamy tak Galę. Sporty odmiany Gala Royal za 1,80 zł/kg. Galę Must natomiast za 1,40 zł/kg. Na jednej z grup sprzedamy Lobo za 2,00 zł/kg. Rynek oceni, czy są to stawki dobre czy nie.

Sadownicy życzą sobie, aby takich ofert było jak najwięcej. Miejmy nadzieję, że w tym nieco uboższym w plony 2019 roku, stawiamy, jako branża, pierwsze kroki do ucywilizowania handlu. Czas pokaże, czy w miarę jego upływu, w trakcie zimowego i wiosennego handlu takich ofert będzie przybywać czy ubywać?

Czytaj także: Zmiana liderów na rynkach hurtowych

Karol Pajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię