Olej napędowy kolejny raz wyraźnie drożeje

stacja paliw

Konflikt na Ukrainie to niestabilny rynek surowców, w tym ropy naftowej. Więcej zapłacimy za olej napędowy niezbędny przy produkcji rolnej. Dziś notujemy kolejne, znaczące wzrosty cen paliw w hurcie.

Dziś polskie koncerny po raz kolejny znacząco podniosły ceny paliw w hurcie. W przypadku PKN Orlen cena oleju napędowego w hurcie (netto) wynosi dziś 6,20 złotego za litr. Jest to wzrost aż o 37 groszy na litrze. W ciągu dwóch dni ON podrożał aż o 63 grosze. Nieznacznie niższa cena obowiązuje w grupie LOTOS – 6,16 zł za litr.

Sytuacja jest wynikiem szeregu wydarzeń z ostatnich dni. Od momentu inwazji na Ukrainę ropa naftowa stale drożeje. Wczoraj po słowach prezydenta USA osiągnęła poziom 115 dolarów za baryłkę. Pośrednio zasugerował zakaz importu ropy naftowej z Rosji. Ponadto nie pomaga słaby, względem dolara złoty.

Musimy zdać sobie sprawę z faktu, że dzisiejsze ceny hurtowe to z 23% stawką VAT detaliczne ceny na poziomie 8,00 zł za litr. Wyższa stawka podatku ma ponowie zacząć obowiązywać wraz z początkiem sierpnia. Niestety ekonomiści prognozują kolejne wzrosty.

ceny hurt lotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here