Orlen i LOTOS – spadki cen paliw w hurcie

Ceny paliw to cały czas temat budzący wiele emocji. Ostatnie dni to na szczęście dobre informacje – spadki cen ON w hurcie. Miejmy nadzieję, że trend będzie kontynuowany.

Dziś, czyli 6 kwietnia litr oleju napędowego w hurcie kosztuje (w PKN Orlen) 6,46 zł za litr. To-9 groszowy spadek w stosunku do wczoraj. W grupie LOTOS to samo paliwo kosztuje 2 grosze mniej – 6,44 zł za litr. Niemniej warto spojrzeć na ceny w marcu w nieco szerszej perspektywie. 

Od rozpoczęcia wojny na Ukrainie na stacjach paliw z dnia na dzień było coraz drożej. W kontekście branży sadowniczej skupiamy się na cenach oleju napędowego. Paliwo to kosztowało w szczytowym okresie aż 7,70 złotego za litr. W porównaniu z 8 marca litr staniał o 1,24 złotego.  Mówimy oczywiście o cenach hurtowych, stawki na stacjach są powiększone o podatki i kolejne marże. 

W wyniku wojny i cen ropy doświadczyliśmy w marcu rekordowych cen paliw. Do stawek na stacjach w głównej mierze przyczyniły się krajowe koncerny paliwowe, które nakładały rekordowe marże. Fakt ten jest coraz częściej poruszany w ogólnokrajowych mediach. 

ceny paliw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here