Red Jonaprince – pojawiają się pierwsze oferty 2,00 zł/kg na sortowanie

ceny odmiany red jonaprince 2020

Jakie ceny za jabłka odmiany Red Jonaprince można dziś uzyskać w rejonie Grójca?

Chociaż większość pośredników w grójeckim aktualnie oferuje średnio od 1,60 do 1,80 zł/kg (za jabłka w rozmiarze 70-90 mm, na sortowanie) za odmianę Red Jonaprince, od wczoraj jedna z prywatnych firm handlowych z okolic Grójca proponuje 2,00 zł/kg, a inna grupa producencka z tego samego terenu oferuje 1,90 zł/kg. Obie stawki także dotyczą jabłek na sortowanie.

Wielu obawiało się, jak epidemia koronawirusa wpłynie na rynek jabłek. Okazuje się jednak, że konsumenci w dobie kryzysu decydują się właśnie na zakupy jabłek. O tym dlaczego tak się dzieje pisaliśmy w tym artykule: Dlaczego konsumenci wracają do jabłek?

Jabłek w komorach chłodniczych ubywa, są pierwsze informacje o stratach po przymrozkach w europejskich sadach, a ceny skupu jabłek deserowych nie spadają – wręcz przeciwnie ciągle widzimy stopniowe wzrosty.  

Rosną również ceny Ligola, Jonagoreda i Szampiona. Idared jak na razie kosztuje od 1,40 do 1,60 zł/kg. Ponadto w serwisach z ogłoszeniami pojawiają się oferty zakupu Szampiona, Jonagoreda i Red Jonaprince’a za wagę w skrzyni w cenach od 1,60 do 1,80 zł/kg.

Jak myślicie, takie wzrosty są jednorazowe, czy pozostali pośrednicy też będą zwiększali stawki ze względu na popyt?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here