Relacja z rynku hurtowego w Broniszach, 16.11.2020

bronisze rynek

Na rynku hurtowym w Broniszach nadal duża podaż jabłek. Jedne odmiany zyskują, a inne tracą. W przypadku gruszek, podaż jest mniej więcej na stałym poziomie. Jednak mniejszy popyt wpływa negatywnie na ceny transakcyjne.

Dziś rano trzy alejki dla owoców ziarnkowych były zapełnione, a pojedynczy sprzedający owoce stali na stoiskach w alejkach przeznaczonych do sprzedaży owoców miękkich. Jak na razie, paleta odmian jest nadal niezwykle szeroka.

Co ciekawe, wczoraj i dziś najlepszym popytem cieszą się Szampion i Ligol. Ceny jabłek wysokiej jakości to 30 zł (2,00 zł/kg) w przypadku Szampiona i po 35 zł (2,33 zł/kg) w przypadku Ligola. Są to ceny za 15 kilogramową skrzynkę. Traci natomiast Jonagored czy Gala. Ceny transakcyjne dd 20 (1,33 zł/kg) do 23 zł (1,53 zł/kg) za skrzynkę.

Najwyższe ceny nadal dotyczą Boskoopa, Lobo, Cortlanda i Empire’a. Odmiany te nadal można sprzedać powyżej 50 zł za skrzynkę, jednak należy zaznaczyć, że popyt w ich przypadku jest obecnie znacznie mniejszy.

Spadł również popyt na gruszki. Nadal najgrubsze, odsortowane gruszki odmiany Konferencja są cenione na poziomie 80 zł (4,00 zł/kg). Owoce średniego sortu natomiast 60 zł (3,00 zł/kg). W tym wypadku z powodu małego popytu, realna cena spada nawet do 50 zł za 20 kilogramową skrzynkę. Również ceny transakcyjne najgrubszych gruszek nieco spadły względem ostatnich tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności