Robert Telus zapowiedział preferencyjne kredyty dla firm skupujących owoce miękkie

Robert Telus

Minister Rolnictwa, Robert Telus zapowiedział preferencyjne warunki kredytów dla firm skupujących zboże i owoce miękkie. Państwo dopłaci firmom skupującym do oprocentowania.

– Będzie rozporządzenie w sprawie kredytów dla firm skupujących zboże i owoce miękkie – zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus w Polskim Radiu 24. Przedsiębiorcy zajmujący się takim skupem będą mogli liczyć na niższe oprocentowanie kredytu. Firmy będą mogły wziąć pożyczki do 40 milionów złotych, preferencyjne oprocentowanie ma wynieść 2%, resztę dopłaca państwo. Termin spłaty ma wynieść 18 miesięcy.

Minister rolnictwa dodał, że kredyty przeznaczone są dla małych, przede wszystkim dla polskich firm z rynku rolnego, które obecnie mają problemy z płynnością finansową przed tegorocznymi zbiorami. R. Telus zaznaczył, warunkiem uzyskania kredytu jest zakup zbóż i owoców miękkich od polskich rolników. Celem przedsięwzięcia jest poprawa płynności finansowej firm oraz zwiększenie ich zdolności zakupowych latem.

źródło: www.polskieradio24.pl

1 KOMENTARZ

  1. PRZECIEŻ I „ESKIMOS” BYŁ CZYSTO POLSKI I JESZCZE DZIELIŁ SIĘ KASĄ Z MINISTRAMI , I TEŻ DOSTAŁ KREDYT (kredytu nie oddał, za „jabka” nie zapłacił) krótko : PRZEKRĘCILI SADOWNIKÓW, PORA NA OWOCE „MIĘTKIE” !!!!! RUCH’ ANIE W INTERESIE MUSI BYĆ!!!! amen !!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here