Rosja zmniejszyła import jabłek o 25%.

Jabłka w sklepie

Portal EastFruit podaje, że w pierwszych dwóch miesiącach sezonu 2019/20 Rosja zmniejszyła import jabłek o 25%.

W lipcu i sierpniu do Federacji Rosyjskiej sprowadzono 76 tysięcy ton jabłek, co było jednym z najniższych wskaźników w ciągu ostatnich pięciu lat. Na przykład w ubiegłym sezonie w tym samym okresie rosyjscy importerzy sprowadzili 101,7 tys. ton świeżych jabłek. W tej sytuacji Mołdawia i Serbia, które od dawna są głównymi dostawcami jabłek do Rosji, obecnie aktywnie szukają alternatyw dla tego rynku. W pierwszych dwóch miesiącach bieżącego sezonu Mołdawia ograniczyła dostawy jabłek do Rosji o 43%, a Serbia – o 20%, i to przy stałym wzroście produkcji jabłek w tych krajach.

Eksperci EastFruit zauważają, że rynek rosyjski, pomimo spadku dochodów gospodarstw domowych, staje się coraz bardziej wymagający pod względem jakości i bezpieczeństwa dostarczanych produktów. Większość rosyjskich importerów prosi już o jabłko w nowoczesnym opakowaniu, posortowane według kalibru, a nawet koloru.

Piotr Grel
Za: East-Fruit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności