Rosną ceny skupu jabłek na musy i przeciery

szampion

Zwiększony popyt na jabłka przemysłowe z wybranych odmian w krótkim czasie doprowadził do wzrostów cen skupu. Czy cena za „suchy przemysł” będzie w najbliższych tygodniach wyraźnie wyższa?

W ostatnim czasie obserwujemy interesującą tendencję. Mianowicie nieco wzrosły ceny Goldena Deliociousa i Szampiona. Z odmian produkuje się przede wszystkim soki, ale także musy i przeciery. Jakiś czas temu stawki za nie były o zaledwie kilka groszy wyższe od cen za zwykłe jabłka przemysłowe.

W ostatnich dniach przybywa ofert na poziomie 0,50 zł/kg. Zarówno w przypadku Goldena i Szampiona. Ceny nadal są dalekie od satysfakcjonujących, ale wzrosty zawsze cieszą sadowników. Nadal nie wszyscy odbiorcy tyle oferują. Niemniej temat jest interesujący, ponieważ ceny „przemysłu” na skupach nadal nie zmieniają się.

Jeśli natomiast chodzi o „suchy przemysł” to dziś na przykładowych punktach skupu różnica wynosi zaledwie 2 -3 grosze na kilogramie. Bez wątpienia nie zachęca ona to różnicowania sprzedaży z punktu widzenia sadownika. Jest możliwe, że po obserwowanym zimowym epizodzie, spadek podaży surowca wyższej jakości doprowadzi do kolejnych wzrostów cen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here