Rosyjscy sadownicy zawiedzeni

Jabłka w sklepie

Od pierwszego października miał wejść w życie przepis o obniżeniu w Rosji podatku VAT na owoce. Prezydent podpisał nowy akt prawny, ale to nie wystarcza do uruchomienia procedur. Zabrakło przepisów wykonawczych.

Po trwających latami korowodach branża rosyjskich sadowników doprowadziła w Dumie do uchwalenia nowelizacji prawa podatkowego – owoce zaliczono do produktów obłożonych obniżonym podatkiem obrotowym VAT. Z 20% spadł on o połowę, do 10%. Nowelizacje podpisał latem prezydent Federacji Rosyjskiej W. Putin.

22.07.2019 pisaliśmy – Rosja: będzie niższy VAT na owoce

Warunkiem wejścia w życie nowej regulacji było określenie przez administrację rządową spisu produktów objętych obniżoną stawką VAT. A służby nie zdążyły. Nie opublikowano nowych kodów, nie zmieniono klasyfikacji produktów w wykazie działalności ekonomicznej, wreszcie nie zmodyfikowano nomenklatury w dokumentach Unii Eurozjatyckiej.

Na razie więc nowe prawo nie działa i handel owocami działa po staremu, z 20% stawką VAT.

Piotr Grel
za: fruitnews.ru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię