Rynek soków zmniejsza się w jednej części świata, rośnie w innej

Sok pomarańczowy

Rynek soków owocowych napotyka obecnie na wiele przeciwności, głównie z powodu klimatu. Anomalie pogodowe, utrudniają zarówno planowanie jak i produkcję. Ponadto konsumpcja soków na największych rynkach spada.

W Unii europejskiej konsumpcja spadła o 4% od 2014 do 2018 i najprawdopodobniej będzie nadal spadać. Na przykład spożycie soku pomarańczowego spada w USA od 10 lat. Jednak w Afryce i rejonie Azjatycko-Pacyficznym konsumpcja rośnie. Jest to niestety tylko 10% rynku Europejsko-Amerykańskiego i potrzeba jeszcze wielu lat, aby ten wzrost przyczynił się do poprawy sytuacji producentów.

Ale są także dobre prognozy dla branży. Stale rośnie rynek wyciskanych na zimno, soków NFC. Widzimy to także na polskim rynku, oraz w stale rosnącym eksporcie tego towaru za naszego kraju. W zachodniej Europie natomiast, konsumenci wybierają droższe produkty, lepszej jakości. Jednocześnie wzrasta popyt na tropikalne smaki, co dobrze wróży producentom tamtych regionów naszego globu.

Karol Pajewski
Źródło: iegvu.agribusinessintelligence.informa.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności