Rynki hurtowe podnoszą ceny biletów dla sprzedających

bronisze

Ostatnie miesiące to znaczące wzrosty wszystkich składowych kosztów produkcji. Drożeją także koszty sprzedaży jabłek. Kilka rynków hurtowych podnosi ceny biletów dla sprzedających.

Skontaktowaliśmy się z kilkoma rynkami hurtowymi w Polsce, gdzie sadownicy najczęściej bezpośrednio sprzedają swoje owoce. Część z nich wobec rosnących kosztów, między innymi energii elektrycznej zdecydowała się na podniesienie stawek, jakie muszą zapłacić sprzedający za każdą dobę na rynku.

1 lutego bieżącego roku stawki za wjazd dla sprzedających podniesiono na Lubelskim Rynku Hurtowym Elizówka. Dla aut osobowych i dostawczych bilety są droższe o kilka złotych. Z kolei łódzki rynek – Zjazdowa – dopiero planuje podwyżki. Otrzymaliśmy informację, że ceny za wjazd na pewno będą wyższe. Najprawdopodobniej wejdą w życie 1 kwietnia. Natomiast konkretne stawki musi jeszcze zatwierdzić zarząd.

Zdecydowanie najwięcej sadowników sprzedaje swoje jabłka na podwarszawskim rynku w Broniszach. Tam również notujemy wyższe stawki za wjazd (dobę). W przypadku samochodów dostawczych do 1,2 tony ładowności i długości skrzyni do 3,5 metra cena wzrosła z 40 do 43 złotych. Dla nieco większych aut, to jest do 3,0 ton ładowności i długości skrzyni do 4,5 metra z 55 do 60 złotych. Zmiany wchodzą w życie 1 marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here