Szykuje się kolejna „wielka” promocja na jabłka

jabłka w markecie

Sieć sklepów Lidl zachęca do zakupów nietypową promocją. Jak dowiadujemy się z nowego spotu reklamowego sieci, wybrane warzywa i owoce są tańsze niż w październiku 2021 roku. Na przykład jabłka kosztują w detalu zaledwie 2,21 zł/kg.

Przez cały październik wybrane warzywa i owoce w Lidlu mają być tańsze niż w październiku 2021 roku. Promocja dotyczy jabłek, gruszek, ziemniaków, cebuli i marchwi. Akcja jest promowana pod hasłem „wielkich obniżek cen warzyw i owoców”.

Tyle widzi klient. Co kryje się za tą promocją? Sadownicy zwracają uwagę na wzrost kosztów produkcji i spadek cen skupu w przypadku jabłek i gruszek, jeśli porównujemy październik 2021 i październik 2022. Konsument może odnieść mylne wrażenie, że owoce są tańsze z powodu uwarunkowań rynkowych. Nie jest to prawdą, a jedynie efektem omawianej akcji promocyjnej.

Zatem jabłka przez cały październik będą sprzedawane po 3,32 zł za 1,5 kg, czyli po 2,21 zł/kg, a gruszki po 3,49 zł/kg. Interesującą kwestią są warunki na jakich dostawcy sieci przystąpili do tej promocji…

Warto zwrócić uwagę, że w październiku ubiegłego roku w sieci Lidl jabłka były sprzedawane po niższej cenie niż 2,21 zł/kg. Chodzi o promocyjną sprzedaż bezpośrednio ze skrzyniopalet. Niemniej regulamin promocji wyjaśnia że reklamowana cena promocyjna jest niższa niż „najniższa cena regularna tego samego produktu w październiku 2021r.”

promocja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here