Tania chemia do Niemiec?

nielegalne środki ochrony roślin

Reporterzy niemieckiego serwisu MDR poinformowali, że nielegalne środki ochrony roślin sprzedane są na targu przygranicznym w Słubicach, który jest szczególnie popularny wśród Niemców.

Podczas testu z ukrytą kamerą niemieckim dziennikarzom zaproponowano preparaty zawierające wycofaną już substancję czynną dimetoat, a także chloropiryfos, który również jest już nielegalny. 

Niemieckie media przypominają, że każdemu, kto przemyca środki ochrony roślin do Niemiec, grozi grzywna do 50 000 euro.

Rynek w Słubicach jest jednym z największych targów w pobliżu granicy i jest szczególnie popularny wśród Niemców. Na wniosek MDR ścisłe Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa ogłosiły, że rynek w Słubicach będzie regularnie sprawdzany. 

Nils Kurlemann z Federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności w Braunschweig przyznaje, że rynek nielegalnych środków ochrony rośliny to biznes wart miliony dolarów i stanowi duży problem dla całego systemu.

Źródło: mdr.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności