Na targach Horti-Tech o sytuacji producentów owoców i warzyw

Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych Horti-Tech odbędą się w Kielcach 21 i 22 listopada. Imprezie towarzyszyć będzie Ekonomiczna Konferencja Sadowniczo – Warzywnicza.
 

Jak podkreślali w ubiegłym roku zgodnie organizatorzy i goście targów – nowa formuła spotkania, łącząca wystawę z konferencją i spotkaniami ze specjalistami uczyniła z Horti-Techu ważne forum dla producentów przed nowym sezonem. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Konferencja towarzysząca targom, która odbędzie się 21 listopada, poświęcona będzie m.in. sytuacji na rynku owoców. O unijnym rynku jabłek mówić będzie prof. Eberhard Makosz z TRSK. Eksport jabłek w tym sezonie omówi dr Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Sytuacji na rynku jabłek przemysłowych przyjrzy się Piotr Trojanowicz z KUPS.

W ramach drugiego bloku eksperci mówić będą o stanie i problemach grup producenckich. Sytuację polskich sadowników na świecie nakreśli  Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP. O przyszłości grup producentów mówić będzie Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw. Marian Borek z MRiRW z kolei przekaże, na jakie instytucjonalne wsparcie liczyć mogą producenci  – m.in. przy poszukiwaniu rynków zbytu poza Polską, promocji oraz pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Organizatorami Horti-Techu są Targi Kielce oraz Leaf Media; konferencja organizowana jest przez Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych. Partnerem medialnym wydarzenia jest Wydawnictwo Plantpress.

Udział w targach oraz konferencji jest bezpłatny; organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji na konferencję  na stronie Horti-Techu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here