Targowiska ponownie zamknięte – kupujący nie przestrzegali zasad

lokalne targowiska są zamykane

Dopiero co zostały otwarte, a już są zamykane. Pierwsze targowiska zostają ponownie zamknięte z powodu nieprzestrzegania zasad ze strony kupujących…

– Z uwagi na nieodpowiedzialne zachowanie dużej części kupujących, zapadła decyzja o ponownym zamknięciu Targowisk Miejskich. Wiele osób nie dostosowało się do wymogów bezpieczeństwa i obowiązujących obostrzeń – informuje Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna. 

Targ przy ulicy Rynek oraz bazar „Manhattan” przy ulicy Sokolej będą zamknięte od poniedziałku do odwołania. Taka decyzja zapadła po pierwszych dniach ich funkcjonowania („Manhattan” wznowił działalność w środę, targ przy ulicy Rynek – dzisiaj), kiedy okazało się, że duża część osób robiących zakupy na targowiskach nie dostosowuje się do obowiązujących zasad, które mają zapobiegać ryzyku rozprzestrzeniania się koronawirusa. Duża część osób nie zachowywała wymaganego dystansu od innych, nie nosiła maski ochronnej lub nosiła ją w nieodpowiedni sposób, np. odsłaniając nos. Zdarzały się również przypadki zrywania taśmy zabezpieczającej i próby opuszczenia lub dostania się na teren targowisk wyłączonymi wejściami.

W związku z powyższym – z uwagi na obecną sytuację – Targowiska Miejskie w Skarżysku-Kamiennej od najbliższego poniedziałku będą zamknięte do odwołania.

Źródło: um.skarzysko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here