Trudna noc na Broniszach: Ceny truskawek spadły

bronisze ceny

Za nami bardzo trudna noc dla sprzedających na rynku hurtowym w Broniszach. Bardzo duża podaż sprawiła, że ceny truskawek spadły, a dziś rano wiele busów wróciło pełnych do gospodarstw.

Bardzo duża podaż truskawek na Broniszach jest wynikiem tego, że po ulewnych deszczach nieco osłabł eksport. Eksporterzy obawiają się o jakość truskawek i z tego względu wielu z nich wstrzymało zakup. Dlatego większa niż zwykle ilość plantatorów zdecydowała się pojechać na rynek hurtowy.

Już wieczorem w alejce z owocami miękkimi trudno było znaleźć wolne miejsce. Jednak wówczas można było sprzedać jeszcze wysokiej jakości truskawki odmian Grandarosa czy Marmolada w cenie 8 zł za łubiankę. Niestety, im później tym ceny były niższe. Wielu producentów zaczęło wracać z rynku z pełnymi busami.

Nasz rozmówca przyjechał na Bronisze około godziny 19.00 z 850 łubiankami Grandarosy i Marmolady. Na początku udało mu się sprzedać kilkadziesiąt łubianek w cenie 8 złotych za łubiankę, jednak później trudno było utrzymać cenę. Do rana udało się sprzedać 2/3 towaru po 7 złotych za łubiankę. Reszta wróciła do domu.

Przy odrobinę niższej jakości truskawki trudno było sprzedać nawet po 6 złotych za łubiankę. Producenci, którym nie udało się sprzedać będą szypułkowali truskawki i sprzedadzą je w skupie.

Wszyscy zgodnie twierdzą, że takiego zastoju w handlu truskawką nie widzieli na rynku w Broniszach już dawno.

bronisze

2 KOMENTARZE

  1. To nie tylko truskawki a ogórek krótki. Pomidor też niska cena.a przecież koszty produkcji są bardzo wysokie. Miał węglowy nawozy.robocizna rodzinne gospodarstwa upadają to taki biznes w tym kraju masakra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here