Uruchomiono loty czarterowe do Polski dla pracowników z Ukrainy

loty czarterowe z pracownikami z ukrainy

Polska firma Gremi Personal uruchamia serię czarterów dla pracowników z Ukrainy. Lot dla pracowników będzie bezpłatny.

Międzynarodowa agencja zatrudnienia Gremi Personal jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która pracuje nad uruchomieniem serii lotów czarterowych zarówno dla setek swoich pracowników z Ukrainy, jak i dla tych Ukraińców, którzy posiadają wizy i chcą dostać się do pracy w Polsce.

Jak oświadczył właściciel Gremi Personal Evgenij Kirichenko, „loty czarterowe dla naszych pracowników organizujemy bezpłatnie”. Ponadto Gremi Personal bierze na siebie organizację 14-dniowej kwarantanny dla ukraińskich pracowników, którą należy odbyć w Polsce.

Zgodnie z wymogami władz ukraińskich, z wszystkimi pracownikami korzystającymi z lotu czarterowego zawarte zostały długoterminowe umowy o pracę w Polsce, a także zostały im zapewnione ubezpieczenia zdrowotne, w tym na wypadek zachorowania na COVID-19.

„Rzecz nie chodzi o czartery z pracownikami sezonowymi. Otrzymujemy ogromne zapotrzebowanie od polskich firm na pracowników z Ukrainy. Również nasi pracownicy, którzy tymczasowo wyjechali na Ukrainę po zamknięciu granic, chcą wrócić, ale nie mogą z powodu trudności z przekroczeniem granicy lądowej. Otrzymujemy również liczne zapytania o wolne miejsca pracy od Ukraińców, którzy szukają pracy w Polsce. Zainteresowanie jest oczywiste z obu stron i postaramy się je zaspokoić ”- powiedział Evgenij Kirichenko.

Jak już wcześniej informowaliśmy, według danych z ankiety telefonicznej przeprowadzonej przez Centrum Analityczne Gremi Personal, 67% obywateli Ukrainy, którzy opuścili Polskę z powodu kwarantanny, chce wrócić.

Źródło: Biuro Prasowe Gremi Personal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here