W Biedronce od jesieni tylko polskie jabłka i ziemniaki!

biedronka

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl od jesieni w sieci Biedronka dostępne będą wyłącznie polskie ziemniaki i jabłka.

– Dzięki współpracy z polskimi producentami sieć planuje od jesieni wprowadzić do sprzedaży wyłącznie polskie ziemniaki z wyselekcjonowanych odmian. Podobnie stanie się z ofertą jabłek – poprzez lepsze zarządzanie magazynowaniem owoców w Biedronkach przez cały rok dostępne będą polskie jabłka – czytamy.

Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka, przyznaje, że Polacy nadal są tradycjonalistami. –  Hitami sprzedaży pozostają ziemniaki, których sprzedajemy rocznie około 120 mln kilogramów. Oprócz tego 90 mln kilogramów jabłek, 110 mln kilogramów pomidorów, czy prawie 35 mln kilogramów marchwi i innych podstawowych produktów  – mówi.

Celem sieci Biedronka jest to, aby  najpopularniejsze i najbardziej lubiane przez klientów produkty pochodziły od polskich dostawców.  

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl 

1 KOMENTARZ

  1. „ poprzez lepsze zarządzanie magazynowaniem owoców w Biedronkach przez cały rok dostępne będą polskie jabłka”. No to w końcu wiadomo kto wykupi upadłe grupy producenckie? To Biedronka będzie przechować cały rok jabłka. A może chłodnia ULO przy każdej Biedronce? Tylko czy zmniejszą parkingi czy dokupią sąsiednie grunty? Czekamy na realizację obietnic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here