Walka o cenę wiśni w Serbii. Skupy będzie kontrolować policja

ceny wiśni

Rozpoczęły się zbiory wiśni w Serbii. Punkty skupujące klasyfikują większość owoców, jako drugą klasę, a uzyskiwana cena nie pokrywa kosztów produkcji. Po interwencji tamtejszego Ministerstwa Rolnictwa skupy zostaną poddane kontrolom, w których będzie brała udział policja.

Kilka dni temu rozpoczął się zbiór wiśni w Serbii. Ceny jednak nie satysfakcjonują producentów, tym bardziej, że skupy uzależniają ją od jakości, a towar klasyfikują niesprawiedliwie. 

Serbscy producenci twierdzą, że mroźnie niemalże całkowicie zaprzestały skupu pierwszej klasy jakościowej, co argumentują niespełnianiem norm jakościowych. Obecnie cena za drugą klasę wynosi 25 dinarów, czyli 0,80 zł/kg.

Z powodu skarg producentów, serbskie Ministerstwo Rolnictwo zapowiedziało interwencję w tej sprawie. Wczoraj podano, że wszystkie punkty zakupu na południu Serbii zostaną sprawdzone ze względu na skargi producentów owoców, że nieprawidłowo klasyfikują towar i oferują zbyt niskie ceny. W kontroli będzie pomagała policja.

W poprzednich dniach przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa rozmawiali w terenie z producentami i kupującymi, aby rozwiązać problem skupu. Producenci uważają, że cena, która proponowana jest za ich najwyższej jakości wiśnie jest niedopuszczalna, ponieważ nie pokrywa nawet kosztów produkcji i zbioru. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności