Więcej kupców z Litwy

Więcej kupców z Litwy
fot. K. Pajewski

Wiosną, gdy ceny jabłek nierzadko spadały poniżej 10 zł za 15 kilogramową skrzynkę, brakowało kupujących z Litwy i Łotwy.

Kupowali oni zazwyczaj drobne owoce w niższych cenach. Wrzesień to znacznie większa liczba naszych wschodnich sąsiadów, którzy robią zakupy na rynkach hurtowych.

Przy cenie 40 zł za skrzynkę grube sorty i pożądane odmiany nie są obiektem zainteresowania Litwinów. Inaczej jest z drobnymi owocami. Oczywiście cena jest głównym wyznacznikiem zakupów przy cało samochodowych wolumenach. Towary niesprzedawalne w ubiegłym roku znajdują obecnie nabywców.

Na przykład bardzo drobna gruszka odmiany Klapsa po 23 – 25 zł za 20 kilogramową skrzynkę. Także drobne jabłka są sprzedawane w przyzwoitych cenach.

Ta grupa kupujących zdejmuje z rynku znaczne ilości owoców. Momentami, dzięki dużej liczbie kupujących, podaż tak spada, że skutkuje to wzrostem cen.

Karol Pajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię