Wiosna będzie należała do Pana Idareda?

ceny idareda

Wiele wskazuje na to, że końcówka sezonu 2019/2020 będzie należała do Idareda. Popyt na niego nie słabnie, a ceny stale rosną. Obecnie pośrednicy oferują bardzo atrakcyjne stawek, które powoli zbliżają się do ofert proponowanych za Ligola czy Red Jonaprinca.

Podczas gdy w ubiegłym tygodniu najczęściej spotykaną stawką było 1,70 – 1,80 zł za kilogram jabłek w skrzyni, o tyle teraz stawki poszły po raz kolejny mocno w górę. Pewna firma z okolic Warki, oferuje już 2,30 zł/kg za Idareda od 65 mm w górę na sortowanie.
W grupach producenckich można ceny od 70 mm w górę między 2,00 a 2,20 zł/kg. Ale można także spotkać się ofertami kupna za wagę w skrzyni nawet po 2,50 zł/kg.

Wyraźnie zauważalny problem z jakością w tym sezonie przechowalniczym wydaje się najmniej dotykać Idareda. Ogólny, wyższy popyt na jabłka, oraz ich większa konsumpcja w Europie kosztem owoców tropikalnych i szybciej psujących się, dodatkowo ten popyt napędza. Efektem jest to, że importerzy z sąsiednich krajów chcą kupować właśnie Idareda, aby dojechał do miejsca docelowego w dobrej kondycji. 

Sprawdź też ceny jabłek na sortowanie: Ceny jabłek w grupach producenckich – nawet 2,50 zł/kg za popularne odmiany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here