Włoskie jabłka po raz pierwszy w historii płyną do Wietnamu

W czwartek, 5 marca konsorcjum VOG wysłało po raz pierwszy kontener jabłek do Wietnamu. Osiem ton jabłek klasy premium będzie dystrybuowanych w tym azjatyckim kraju.

Konsorcjum to posiada prawie 5000 producentów, gospodarujących na 10 900 hektarach sadów.

Negocjacje z wietnamskimi odbiorcami rozpoczęły się pod koniec 2015 roku. Proces ten był wyjątkowo długi z powodu dostosowania norm fitosanitarnych i przejścia dużej liczby kontroli.

Zdaniem prezesa konsorcjum, Waltera Pardatschera „5 marca to data, która przejdzie do historii. Ani jeden ładunek włoskich jabłek nie był wysłany do Wietnamu nigdy przedtem. Chcemy wykorzystać tę szansę”

Zarząd włoskiego konsorcjum jest wdzięczny Ministerstwu Rolnictwa, Włoskiej Agencji Handlu a przede wszystkim ambasadzie w Hanoi, która cały czas pomagała w negocjacjach aby osiągnąć cel. Zdaniem Włochów obecnie potrzeba wielu instytucji i nie wystarczy już tylko działanie ludzi z branży jabłkowej. Kluczem do sukcesu w trudnych dla handlu czasach jest praca zespołowa.

Zarząd patrzy z optymizmem w przyszłość. Wietnamski rynek jest od teraz bardzo ważny. Pierwszy kontener jest już w drodze, dotrze do Wietnamu za miesiąc. A jabłka w nim zapakowane mają cieszyć wietnamskich konsumentów najwyższą jakością i smakiem prosto z południowego Tyrolu.

Karol Pajewski
Źródło: Konsorcjum VOG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności