Przed nami silne wiatry. Opadów nadal niewiele

Przed nami pogodowy miszmasz. Pojawią się też silniejsze wiatry. 

Pogoda w tym roku jest wyjątkowo niesprzyjająca. Susza, ciepłe noce nie pomagają w wybarwianiu się owoców. Przed nami silne wiatry, które kilka razy w ciągu tygodnia nawiedzą nasz kraj.

Pierwsze silniejsze podmuchy południowego wiatru poczujemy we wtorek po południu. Wówczas prędkość wiatru osiągnie 45 km/h, a na zachodzie i północy powieje do 65 km/h. Silnem podmuchom wiatru towarzyszyć ma niemal bezchmurne niebo i rekordowo wysoka jak na październik temperatura wynosząca 24-25 stopni na wschodzie kraju, 26 stopni w centrum do nawet 28 stopni na zachodzie Polski.

Kolejne zmiany nadejdą we wtorek wieczorem. Wówczas do Polski zachodniej i północnej dotrze front z wiatrem o prędkości do 80 km/h. Miejscami popada deszcz do 2-5 mm na każdy metr kwadratowy, czyli niewiele. W nocy z wtorku na środę fala silnych wiatrów przejdzie przez cały kraju.

Po chwilowym uspokojeniu wiatru w środę rano już w godzinach południowych i popołudniowych ponownie zacznie mocno wiać w porywach do 55-65 km/h, a na północy- od Suwalszczyzny po Żuławy do 75 km/h z kierunków zachodnich.

Kolejna fala silnego wiatru dotrze do Polski w piątek i po weekendzie. Druga część tygodnia będzie znacznie chłodniejsza z temperaturami w ciągu dnia na poziomie 12-18 stopni, jednak opadów nadal nie widać bądź będą znikome.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here