#1 Po 3 nocach z przymrozkami – relacja Łukasz Dobrosz, NaturalCrop, 28.04.2021

lukasz

Spotkaliśmy się dziś z Łukaszem Dobroszem z firmy NaturalCrop, aby ocenić stan drzew po zimie i po ostatnich przymrozkach. 

W sadzie pana Łukasza wegetacja jest widocznie opóźniona w stosunku do innych lokalizacji. Trzykrotnie wykonane były zabiegi zabielania drzew glinką kaolinową. W związku z tym drzewa są dopiero w fazie późnego mysiego ucha (Gloster) lub wczesnego zielonego pąka. Wpływ na wolniejszy start drzew miały również zimowe mrozy.

Ostatnie przymrozki nie uszkodziły pąków w lustrowanym sadzie. W gałęziach i podstawach pąków wyraźniej widać natomiast negatywny wpływ bardzo niskich temperatur ze stycznia i lutego. Temperatura w sadzie widocznym na filmie spadła niemal do -30 stopni Celsjusza.

W związku ze złym stanem po zimie należy pomyśleć o biostymulacji. Stosując odpowiednie produkty możemy jednocześnie wpłynąć pozytywnie na powstałe zimą przemarznięcia tkanek, jak i pomóc jabłoniom wyjść ze stresu po ostatnich przymrozkach i wspomóc proces kwitnienia i zawiązania owoców. Więcej w materiale wideo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here