3 panele dyskusyjne i szereg ciekawych wykładów. 19 i 20 lutego widzimy się w Sandomierzu!

wisnie

Trzy panele dyskusyjne, szereg ciekawych wykładów, wystawa maszyn i firm z branży. Zapraszamy do Sandomierza już w dniach 19 i 20 lutego!

Już w przyszłym tygodniu, a dokładnie w środę i w czwartek, odbędzie się 33 Spotkanie Sadownicze w Sandomierzu. Oto, co dla sadowników przygotowali organizatorzy.

Dla uczestników Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu mamy specjalną niespodziankę. Jeśli nie jesteście jeszcze prenumeratorami czasopisma MPS SAD, możecie za darmo zamówić pakiet startowy, w którego skład wejdzie właśnie najnowszy numer naszego czasopisma. Odbierzecie go na stoisku AgroHorti Media podczas wydarzenia. Tutaj link do zamówienia: KLIKNIJ

reklama
  • info karta ik agrosimex komunikaty
  • nordox
reklama
PREVAM

3 panele dyskusyjne

W środę, 19 lutego, organizatorzy zaplanowali dwa panele dyskusyjne. Podczas pierwszego z nich porozmawiamy o rentowności produkcji poszczególnych gatunków sadowniczych. Porównamy je z cenami skupu, ale także do uzyskiwanych w ubiegłym roku plonów, które nie wszędzie były zadowalające. Goście panelu przedstawią różne punkty widzenia w odniesieniu do produkcji wiśni, jabłek deserowych i przemysłowych, czereśni i gruszek. Wstęp ekonomiczny omówi dr Dariusz Paszko (UP w Lublinie).

Z kolei w trakcie drugiego panelu tego dnia podyskutujemy o przymrozkach. Doradcy opowiedzą o swoich obserwacjach na temat tego, jak dwie pamiętne kwietniowe nocy wpłynęły na cały sezon. Poruszymy również temat biostymulacji i przechowania w odniesieniu do przymrozków i porównamy skuteczność różnych metod ochrony przed skutkami ujemnych temperatur.

reklama
Baner PORS2025

Drugiego dnia spotkania, czyli 20 lutego, skupimy się na wiśniach. Czy zainteresowanie gatunkiem wzrosło, czy tak naprawdę nigdy nie spadło? Pomówimy o cenach drzewek, nasadzeniach oraz o tym, jak bardzo owoce gatunku potrzebne są branży przetwórczej. Nie zabraknie miejsca na mechanizację zbioru. Czy to już jedyna droga do utrzymania rentowności?

ciągnikiCiekawe wykłady

Jak co roku, wydarzenie obfituje w liczne i ciekawe wykłady. Prelegenci poruszą tematy plonów po przymrozkach, nowy wytycznych dla kaptanu i przechowania jabłek bez prawidłowo wykształconych nasion. Drugiego dnia targów eksperci będą mówili o rynku jabłek przemysłowych, uprawie Gali, cięciu mechanicznym i ekonomii sadu wiśniowego. Nie zabraknie także fachowych porad o nawożeniu i ochronie.

reklama
Baner - zasubskrybuj

Oprócz tego, sadownicy będą mogli odwiedzić stoiska firm oraz wystawę maszyn sadowniczych. Serdecznie zapraszamy do Sandomierza już w najbliższą środę 19 i czwartek 20 lutego!

Cały program dostępny jest: TUTAJ

Dla uczestników Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu mamy specjalną niespodziankę. Jeśli nie jesteście jeszcze prenumeratorami czasopisma MPS SAD, możecie za darmo zamówić pakiet startowy, w którego skład wejdzie właśnie najnowszy numer naszego czasopisma. Odbierzecie go na stoisku AgroHorti Media podczas wydarzenia. Tutaj link do zamówienia: KLIKNIJtargi sandomierz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here