Aktualna sytuacja na rynku hurtowym w Broniszach – 02.11.2021

bronisze

Sytuacja w handlu hurtowym nie zmienia się znacząco na przestrzeni ostatnich tygodni. Podaż jabłek jest duża, a liczba kupujących niewystarczająca. Dobrą wiadomością jest widoczny popyt na gruszki. 

Popyt na gruszki jest na dobrym poziomie. Z krajowych gruszek w sprzedaży są trzy odmiany: Lukasówka, Patten i Konferencja. Ta ostatnia w przypadku najwyższej jakości kosztuje maksymalnie 75 zł za 20 kilogramową skrzynkę (3,75 zł/kg). Owoce średniej jakości są sprzedawane najczęściej po 65 zł – 3,25 zł/kg. Najmniejsze po 50 zł – 2,50 zł/kg.

W przypadku jabłek sadownicy najszybciej sprzedają Boskoopa i Antonówkę. Maksymalnie można je sprzedać po 30 zł za 15 kilogramową skrzynkę (2,00 zł/kg). Nadal dobry popyt notujemy w przypadku Lobo i Cortlanda. Niemniej są one nieco tańsze. W tym wypadku maksymalne ceny sięgają 25 zł – 1,66 zł/kg.

Najpopularniejsze odmiany są sprzedawane najczęściej po 15 zł – 1,00 zł/kg. Wyjątkiem jest Ligol, którego można sprzedać maksymalnie po 20 zł – 1,33 zł/kg. Jeśli chcielibyśmy wskazać odmianę, której jest na rynku najwięcej to będzie to Red Jonaprince. Sadownicy sprzedający na rynku w Broniszach zgodnie przyznają, że najtrudniej sprzedać odmiany z grupy Jonagolda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here