Aktualne ceny gruszek na rynku hurtowym w Broniszach – 23.11.2022

konferencja Bronisze

Handel na rynku hurtowym oznacza się swego rodzaju loteryjnością. Chociaż przez ostatnie sezony ceny gruszek były wyjątkowo stabilne to okresowo także tego gatunku dotyczą spadki czy mniejszy popyt.

Sadownicy, którzy oferują swoje gruszki na rynku w Broniszach, informują nas o bardzo małej liczbie kupujących. Niewielu kupujących to mniej zapytań i mniej transakcji, niezależnie od oferowanego gatunku.

Najczęstsza cena transakcyjna za krajowe gruszki wysokiej jakości to obecnie 60 zł za skrzynkę (3,00 zł/kg). Owoce są przygotowane do sprzedaży w trzech sortach. Zatem gruszki średniej jakości (i wielkości) są sprzedawane po 35 – 40 zł za skrzynkę (1,75 – 2,00 zł/kg). Owoce najniższej jakości, jak komentują sadownicy, są praktycznie niesprzedawalne.

Na rynkach hurtowych w Polsce systematycznie sprzedawane są także gruszki importowane z krajów Beneluksu. W tym wypadku hurtownicy oferują największe owoce za najwyższą cenę. Na przełomie października i listopada takie owoce osiągały maksymalnie cenę 80 zł za skrzynkę (4,00 zł/kg). Obecnie maksymalne ceny spadły do poziomu 70 zł za skrzynkę (3,50 zł/kg) i niższych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here