Aktualne ceny śliwek w hurcie. W ofercie coraz więcej odmian

śliwki na broniszach

Sadownicy oferują do sprzedaży coraz większą paletę odmian śliwek. Jeśli chodzi o podaż to nadal dominuje Lepotica. W związku z tym jej cena jest najniższa.

Miniony tydzień na rynku hurtowym w Broniszach upłynął przede wszystkim pod znakiem Lepoticy. Ta odmiana śliwy jest bardzo powszechnie uprawiana w polskich sadach. W związku z tym w szczycie zbiorów jej podaż na rynku błyskawicznie wzrasta do bardzo dużych ilości. Równie szybko w minionych latach spadała cena.

Obecnie sadownicy sprzedadzą Lepotice najczęściej od 1,25 do 1,75 za kilogram, czyli 20 – 25 złotych za 15 kilogramowy plastik. Zdaniem hurtowników działających na rynku miniony i rozpoczynający się tydzień będzie się odznaczał szczytową podażą odmiany.

Wyższe ceny dotyczą odmian, które nie są tak powszechnie uprawiane. Za Cacanską Ranę kupujący muszą zapłacić ponad 5,00 zł za kilogram. Ostatnie partie Kalipso kosztują 3,00 zł za kilogram.

W sprzedaży pojawiają się także pierwsze partie odmiany Jubileum, które są wycenianie na 3,50 zł za kilogram. W sprzedaży jest także Węgierka Dąbrowicka. Pierwsze partie są sprzedawane w takich samych cenach co Jubileum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here