Aktualne ceny wiśni na mrożenie, tłoczenie i PW

ceny wiśni na tłoczenie i pw

Dziś z tłoczeniem wiśni ruszają kolejne zakłady przetwórcze. Wiśnie ze zbioru mechanicznego w kisten można sprzedać w nieco lepszej cenie niż zwykłe PW. 

Coraz częstsze wykorzystywanie rozwiązań do mechanicznego zbioru zmieniło wyraźnie realia handlu. Jak okazuje się, w tym sezonie towar wyższej jakości na tłoczenie można sprzedać w nieco lepszej cenie niż standardowe „PW”. Od kilku lat ta praktyka staje się standardem.

Aktualnie najniższą klasę można sprzedać w cenie 1,10 – 1,20 zł/kg, ale pierwsi pośrednicy oferują nieco więcej za wiśnie lepszej jakości ze zbioru mechanicznego mechanicznego przy użyciu kombajnu.

Takie wiśnie mają znacznie lepsze parametry i są bardziej wydajne niż zwykłe PW, dlatego można uzyskać za nie od 1,40 do 1,50 zł/kg. Oczywiście, nadal mowa o sprzedaży w kistenach.

Dziś z tłoczeniem wiśni ruszają kolejne przetwórnie, dlatego ceny mogą się zmienić. Zwiększy się bowiem popyt na surowiec Przypomnijmy, że do tej pory wiśnie na tłocznie kupowało tylko kilka zakładów. Nie wiemy tak naprawę, jaka jest podaż wiśni. Chociaż nie było przymrozków, a opad zawiązków był znaczny. Zdaniem niektórych zbiory pójdą szybko, a zakłady będą musiały rywalizować o surowiec.

Jeśli chodzi o ceny wiśni na mrożenie, nie uległy one żadnym zmianom od kilku dni, a cena w zagłębiu grójeckim to ok. 2,40 zł/kg.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here