Alwa traci, Golden Delicious zyskuje

golden delicious

Jeśli chodzi o ceny rynkowe najbardziej w ciągu ostatniego miesiąca straciła Alwa i Boskoop. Nieznacznie zyskał Golden Delicious i Ligol.

W porównaniu z danymi sprzed miesiąca, wśród jabłek najbardziej staniała odmiana Alwa. Średnie zestawienie cen z rynku krajowego ukazuje zakres cen odmiany od 1,67 do 2,16 zł za kilogram. Jest to 30% spadek w porównaniu z cenami sprzed miesiąca.

O około 15% tańszy niż przed miesiącem jest Boskoop. Więcej o cenach Boskoopa pisaliśmy w dzisiejszym artykule: Boskoop średnio o połowę tańszy niż przed rokiemNiezmienne pozostają ceny Cortlanda, Jonagoreda i Szampiona. W ostatnim miesiącu o symboliczne kilka procent wzrosły średnie ceny Ligola (+3,6%) i Goldena Deliciousa (+5,2%).

Zintegrowany System Rolniczej Informacji Rynkowej to cotygodniowy raport z rynku owoców i warzyw. Ministerstwo Rolnictwa informuje w nim o cenach na targowiskach, cenach hurtowych, cenach zakupu płodów rolnych przez sieci handlowe, eksporcie i imporcie oraz zmianach w powyższych cenach w stosunku do ostatnich tygodni. Jest to swego rodzaju “pigułka” wiedzy o krajowym rynku świeżych owoców i warzyw.

źródło: MRiRW / Zintegrowany System Rolniczej Informacji Rynkowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here