Stosunkowo mała podaż Antonówki na rynku w Broniszach skutkuje jej dobrymi cenami.
Na rynkach hurtowych obok dominującego Pirosa znajdziemy jeszcze wiele innych odmian. Między innymi Antonówkę, która wyróżnia się na tle pozostałych odmian ceną. Antonówka to obecnie jedyna w ofercie tegoroczna odmiana kulinarna. Cena odmiany wynika przede wszystkim z małej podaży, która jest efektem zmniejszającej się produkcji.
Obecnie kupujący muszą zapłacić za 15 kilogramową skrzynkę Antonówki od 33 do 40 zł (2,20 – 2,66 zł/kg). Sadownicy, którzy oferują samą tylko Antonówkę stosunkowo szybko wracają do gospodarstw „na pusto”. Jak do dają, powyższe ceny są satysfakcjonujące. Jabłka będę przede wszystkim przeznaczone do pieczenia i cukiernictwa.
Obok zastosowań kulinarnych Antonówka ma również wyjątkowe właściwości jeśli chodzi o przetwórstwo. O ile na rynkach hurtowych odmiana ma obecnie adekwatnie wyższą cenę z powodu swoich właściwości to w przypadku przetwórstwa już tak nie jest.
W procesie produkcji koncentratu jabłkowego jest ona niezwykle wydajna, a produkt końcowy wyróżnia się wysoką kwasowością. Niestety branża przetwórcza niedostatecznie premiuje dostawy tej odmiany. Mniejsze zakłady co prawda kupują odmianę po cenach wyższych o kilka groszy. Niemniej różnica 2 czy 4 groszy na kilogramie nie jest tożsama z wyższą wartością przetwórczą odmiany.