Ardanowski: Złamaliśmy monopol tych, którzy trzymali za gardło polski rynek

Eskimos

Jan Krzysztof Ardanowski: “W ciągu pięciu, najpóźniej sześciu tygodni wszystkie należności wobec rolników i przetwórców zostaną uregulowane i zapłacone” – informuje portal rmf24.pl.

“Złamaliśmy monopol tych, którzy trzymali za gardło polski rynek” – podkreślił.

Pan premier przeprowadził ze mną twarda rozmowę; jest człowiekiem uroczym, ale jak trzeba o konkretach mówić to trudno się wywinąć. Ze 120 mln zł, które muszą być zapłacone rolnikom i przetwórcom, zostało zapłacone 80 mln zł.

W tym najbliższym tygodniu będzie zapłacone już ze sprzedaży przez firmę 4 mln zł, w następnym – około 5 mln zł.mówił Ardanowski w Kadzidle k. Ostrołęki. Złożyłem panu premierowi taką deklarację: w ciągu pięciu, najpóźniej sześciu tygodni wszystkie należności wobec rolników i przetwórców zostaną uregulowane i zapłacone – dodał.

Podjęliśmy działania – trudne i skompilowane – i dla mnie to jest przedsmak tego, co, mnie czeka w tym roku, kiedy będziemy również takie działania podejmować. Złamaliśmy monopol tych, którzy trzymali za gardło polski rynek. Trzymali za gardło produkcję koncentratu jabłkowego – to są m.in. firmy niemieckie. I cena – a o to chodziło, cena poszła na tyle w górę, że około 100 mln zł, które miały trafić do przetwórców – trafiły do polskich sadowników. O te pieniądze chodziłotłumaczył Ardanowski.

Pod koniec marca Jan Krzysztof Ardanowski zapewniał, że wszyscy sadownicy, którzy sprzedali jabłka firmie Eskimos, otrzymają pieniądze. Jak mówił, spółka wznowiła wypłaty i w kolejnych tygodniach wywiąże się ze wszystkich swoich zobowiązań.

Źródło: rmf24.pl

2 KOMENTARZE

  1. monopoliści… hmmm… już to trochę nielogiczne: albo monopol, albo wielość – prawda? A jeszcze “między innymi” … To w końcu ilu tych monopolistów? Jeśli coś złamano, to zasady logiki i języka polskiego.

  2. Cieszycie sie ze 100 mln trafiło do rolników z czego tu sie cieszyć jak to wychodzi po tysiaku na głowę . Najgorsze jest to ze nikt tam na gorze nie umie liczyć jeżeli jabłko mamy po o.10 gr na 1 l koncentratu potrzeba 7 kg to prosty wynik surowiec na koncentrat kosztuje 0.70 gr plus koszty 0.70 razem mamy 1.4 zł A w sprzedaży obecnie jest po euro za kg czyli nie ma zakładu w pl który nie zarobił 50 mln w tym roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię