Bardzo silne wiatry powracają

zmiana pogody

Na horyzoncie widać powrót bardzo silnych wiatrów. W piątek na Środkowym Wybrzeżu powieje do nawet 85 km/h.

Po spokojniejszej środzie z wiatrem na poziomie 20-45 km/h i miejscami większymi opadami deszczu od czwartku w naszym kraju zacznie nasilać się zachodni i północno-zachodni wiatr.

Czwartek na północy kraju przyniesie porywy wiatru do 50-75 km/h. Na zachodzie, wschodzie i w centrum powieje do 60 km/h, zaś na południu wiatr najsłabszy – do 40 km/h.

W piątek dotrze do nas zimny front, za którym spłynie arktyczne powietrze. W wielu miejscach popada deszcz – mocniej na Pomorzu, Kaszubach i Kujawach.

Po przejściu frontu w godzinach popołudniowych pojawi się bardzo silny wiatr, który na wybrzeżu może osiągnąć nawet prędkość 85 km/h. Do 60-75 km/h powieje na całym zachodzie, wschodzie i w centrum kraju.

Na południu kraju wiatr osiągnie maksymalnie 55-60 km/h. Sobota również zapowiada się wietrznie, ale powieje już maksymalnie do 55 km/h. Temperatury w najbliższych dniach będą idealne jak na maj przystało.

Dopiero pod koniec tygodnia temperatura spadnie poniżej normy. Silny wiatr ponownie może zrywać włókniny, folię z tuneli…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here