Biała Rawska: Aktualne ceny drzewek jabłoni 28 kwietnia 2021

samochód drzewka

Początek wegetacji sprzedawanych drzewek jest sygnałem, że niedługo skończy się handel materiałem szkółkarskim. Podaż drzewek i ceny nieco spadły. 

Ceny po raz kolejny nieco spadły. Nie jest to jednak efekt ani spadku zainteresowania ze strony sadowników ani wzrostu podaży, lecz jest to związane ze zbliżającym się końcem sprzedaży w tym sezonie. Oferta jest coraz mniejsza a jakość materiału nasadzeniowego niestety coraz niższa. Bardzo często drzewka rozpoczęły wegetację.

Dziś ceny wywoławcze za jednoroczne drzewka wynoszą najczęściej od 4 do 5 złotych za sztukę. Największym zainteresowanie cieszą się niezmiennie Red Jonaprince i Golden Deliocious. W ich przypadku szkółkarze oczekują 6 złotych za sztukę. Oferta drzewek dwuletnich typu knip-boom jest bardzo mała a oferty to najczęściej 10 zł za sztukę. W tym wypadku jakość drzewek jest znacznie lepsza. Zakup ostatnich partii i nieco większych ilości daje możliwość negocjacji ceny nawet do 3 złotych za sztukę.

Dziś Białej Rawskiej podaż drzewek była wyraźnie mniejsza. Co więcej wielu szkółkarzy zaznaczało, że to ich ostatni wyjazd w tym sezonie. Po pytaniu ze strony sadowników o konkretną odmianę i podkładkę, coraz częściej z ust szkółkarzy pada słowo „nie mam”. Jak dodają, oferowane drzewka, to już końcówka produkcji i trudno kupić większe ilości drzewek u jednego sprzedawcy.

Szkółkarze informują, że przymrozki dotknęły również ich. Relacjonują, że przemarzła część oczek. W związku z tym podaż drzewek może być nieco mniejsza, a to niestety będzie się wiązało z wyższymi cenami.

start wegetacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here