Brazylijczycy reklamują najbardziej wybarwioną Galę na rynku

Purple Gala

Purple Gala to nowy, w 100% wybarwiony sport odmiany wychodowany w Brazylii. Klient „kupuje oczami”, więc właściwości odmiany są warte uwagi.

Zdaniem właścicieli odmiany, jest to pierwsza w pełni wybarwiona Gala na rynku. Kolor jabłek tej odmiany jest wynikiem naturalnej mutacji, która nadaje im intensywny i jednolity kolor na całej skórce. Jest to intensywna czerwień o jednolitym rozkładzie barwy na powierzchni bez prążków. W przeciwieństwie do innych odmian, Purple Gala nie cierpi na problemy z wybarwieniem spowodowane upałami, nawet w gorącym brazylijskim klimacie.

Nowe jabłko zostało bardzo pozytywnie odebrane przez rynek. Pierwsze partie sprzedano bez problemów po cenie o 10% wyższej niż konkurencyjne sporty. Kolejną zaletą nowej odmiany jest bardzo wyrównana wielkość, co zapewne zdobędzie uznawane wśród sadowników. Większych zbiorów brazylijscy producenci spodziewają się w sezonie 2023/2024. 

Gala w typie „full color” to odpowiedź hodowców na preferencje konsumentów. Także w Brazylii i całej Ameryce Południowej klienci „kupują oczami”. W pełni wybarwione, intensywnie czerwone jabłko jest odpowiedzią na tę potrzebę. Kolejnym krokiem i marzeniem hodowców i konsumentów jest odmiana o fioletowym kolorze…

Purple Gala źródło: evistadafruta.com.br

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here