Bronisze 18.02.2021 – pogoda po raz kolejny pokrzyżowała szyki w handlu

jabłka na hurcie

Pogoda po raz kolejny pokrzyżowała szyki zarówno sprzedającym jak i kupującym. Obfite opady śniegu i niskie temperatury na wschodzie kraju skutkują małą ilością kupujących w czwartek – dniu, gdy zazwyczaj jest ich najwięcej.

Podaż w porównaniu do liczby kupujących jest dosyć duża. W nocy sadownicy sprzedawali jabłka i gruszki także w alejkach dla owoców miękkich. Temperatura na wchodzie kraju była znacznie niższa, niż w centrum. Z tego powodu z zakupów na rynku zrezygnowało wielu kupujących z tej części kraju o czym informowali swoich kontrahentów.

Ceny transakcyjne pozostają niezmienne. W przypadku Szampiona ze zwykłej chłodni najczęstsza stawka to 20 zł a skrzynkę (1,33 zł/kg). Ta sama odmiana lepszej jakości z kontrolowanej atmosfery kosztuje 5 zł na skrzynce więcej. Jak zawsze przy większych zakupach ceny spadają. Ligol i Red Jonaprince są kilka złotych (za skrzynkę) droższe.

Biorąc pod uwagę dostatek owoców i odmian oraz małą liczbę kupujących nie ma sytuacji w której dana odmiana jest poszukiwana. Najdroższe niezmiennie jest trio: Lobo, Cortland i Boskoop. Ceny od 45 do 55 zł za skrzynkę (3,00 – 3,66 zł/kg). Nadal bardzo stabilna jest cena Konferencji – 60 zł za skrzynkę (3,00 zł/kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here